Klientské změny

Co jsou to klientské změny

V podstatě je to přizpůsobení vašeho budoucího bydlení vašemu vkusu a vašim potřebám. Čím dříve ve fázi výstavby bytu či domu se budete o klientské změny zajímat, tím snáze a lépe můžete řadu změn vyřešit. Každý projekt má od developera dané své standardní provedení, od kterého se následně změny odvíjí. Může jít o drobnosti, jako třeba záměnu barev či materiálu podlah, důležité detaily, jako umístění vypínačů, zásuvek a osvětlení, až po náročnější zásahy, jako třeba změna způsobu vytápění, změny umístění dveří, nebo třeba propojení dvojice bytů do jednoho. Podívejte se na náš komiks, který se některým ze situací vyžadujících tu či onu klientskou změnu věnuje. Inspirujte se naším komiksovým párem a oslovte specialisty Naconi, kteří vám pomohou doladit vaše budoucí bydlení k vašemu obrazu. Vzhledem k jejich zkušenostem pamatují specialisté Naconi na detaily, které vás možná ani nenapadnou.

Co je to standardní provedení

Každý developer nebo jeho projekt má definované standardní provedení, tedy to, jaké materiály a jaká řešení jsou využita k dokončení interiéru. Nejde jen o odlišné typy a designy dlažeb a ostatních podlahových krytin, které vás osloví už v první moment, kdy vstoupíte do bytu. Liší se i použité technologie, například provedení rozvodů vody, systém vytápění, chlazení, ale i detaily jako například rozmístění vypínačů, zásuvek, armatur nebo topných prvků. Developer většinou vybírá z řešení renomovaných značek a dodavatelů na trhu.

Standard developer navrhne obvykle v několika typech provedení, které se liší většinou barevným laděním a někdy i druhy a kvalitou použitých materiálů. V ceně standardu jsou většinou zahrnuty položky jako obklady, dlažby, zařizovací předměty, podlaha a dekor dveří. Vy jako klienti si pak můžete do určité míry v rámci standardu volit detaily, jako například prosklení dveří, provedení jejich kování a další drobnosti. I s výběrem těchto drobností vám naši specialisté mohou pomoci, a to zcela zdarma.

Stavební pouzdra a dveře JAP

Projděte si standard s našimi specialisty

Vyznat se ve standardním provedení nemusí být pro vás jako klienta developera zrovna jednoduché. Pokud si ovšem developer pro spolupráci v této oblasti vybral společnost Naconi, máte napůl vyhráno. Naši specialisté vám navrhované standardní řešení představí, projdou ho s vámi a pomohou vám se zorientovat v projektové dokumentaci. Díky tomu už v rané fázi projektu zjistíte, zda vám navrhované řešení vyhovuje, či zda budete chtít sáhnout po klientských změnách. Ty samozřejmě nejsou podmínkou, rozhodně však platí, že pokud se máte správně rozhodnout, třeba i tak, že vám standard vyhovuje, musíte se s ním pečlivě seznámit. Naši specialisté jsou v této fázi přípravy bydlení vašimi blízkými přáteli. Umí posoudit vhodnost zvoleného řešení pro váš životní styl.

Vše si dobře promyslete

Ano, klientské změny nás živí. Nicméně naším cílem není vás coby klienty „přinutit“ udělat v projektu maximum změn. Chceme vám pomoci vybudovat skutečně praktický domov, kde se budete cítit příjemně a kde nebudete řešit jeho funkčnost. V důsledku vám pomůžeme ušetřit cenné finance, které byste vynaložili následně, pokud se k některým změnám rozhodnete přistoupit až poté, co je bydlení dokončeno a vy zjistíte, že vám některé konkrétní řešení nevyhovuje. Když totiž spolu změny připravíme včas na začátku projektu, je jejich zapracování do výsledného interiéru vždy levnější,levnější než změna dodatečná.

Kdy změny řešit

Pokud si developer vybral pro řešení klientských změn spolupráci s Naconi, naši specialisté vás sami osloví. Neváhejte však a schůzku si domluvte co nejdřívenejdříve, a to i v případě, že byt kupujete třeba na investici a do klientských změn investovat nechcete. Pomůžeme vám totiž například i s detaily, díky kterým se vám bude takové bydlení snáze pronajímat, v rámci NACONI Interiéry umíme vyřešit třeba i zařízení bytu, takže vy se postaráte jen o shánění nájemce. Pokud naopak hledáte praktické bydlení pro sebe, vězte, že jednou z nejobvyklejších změn jsou změny dispozic a vnitřních příček bytu – ty je samozřejmě ideální vyřešit ještě před tím, než se začne váš byt stavět.

Typy klientských změn

Pro správnou volbu postupu při zadání a zpracování požadavku na realizaci klientských změn jsou tyto rozděleny do několika kategorií. Konkrétní rozdělení a přesné množství kategorií se u jednotlivých developerů a projektů může lišit. Rovněž tak se může lišit popis jednotlivých kategorií.

Galerie

Výběr z našich prací