SKY PARK II

Developer PENTA

Revitalizací nevyužitého industriálního území vytvořila Penta Real Estate nové centrum města. Tato část města byla v minulosti sídlem několika důležitých industriálních center, včetně Jurkovičovy teplárny, rafinerie Apollo, továrny na výrobu kabelů Kablo a textilní fabriky zvané „Klingerka”. Kvůli svému průmyslovému významu byla tato oblast během druhé světové války opakovaně cílem spojeneckého bombardování a po válce zůstala z velké části nevyužita, dokud se nezačal stavět Sky Park.
Území, které kdysi bývalo východní hranicí města, se tak stává součástí širšího centra. Jediná zachovaná budova z tohoto období, Jurkovičova teplárna, bude jeho kulturním epicentrem a cenným kontrastem k moderní architektuře nových okolních budov.

Lídry ve svém oboru pracujících na Sky Parku spojuje společná vize moderního města, která respektuje současnou zástavbu, plánuje do budoucna a myslí na lidi na prvním místě. Jejich návrhy nejsou jen krásné, ale také praktické a příjemné na užívání. Od Jurkovičovy teplárny až po organický futurismus Zahy Hadid, mají tyto projekty odvážný cíl – stimulovat stávající novou vizí založenou na vzájemné propojenosti.

 

Projekty naconi

Rezidenční projekty v Česku a na Slovensku

Zpětná vazba

Co říkají naši klienti

Galerie

Výběr z našich prací